Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

 

Алексієвець Микола Миронович

БІОГРАФІЯ

Доктор історичних наук, професор.

Народився 10 лютого 1941 р. в м. Дубровиці на Львівщині.
Служив у війську.
У 1968 р. закінчив історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, у 1971 р. - аспірантуру.
У 1971-1977 рр. - працював старшим викладачем, доцентом Тернопільського фінансово-економічного інституту (нині Тернопільська академія народного господарства).
З 1977 р. працює в Тернопільському державному педагогічному інституті (тепер Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка) завідувачем кафедри, проректором з навчальної роботи, з 1993 р. завідувачем кафедри нової і новітньої історії та методики викладання історії, деканом історичного факультету.
Доктор історичних наук (1987 р.), професор (1989 р.).
Головний редактор “Наукових записок” (Серія: історія), член навчально-методичної комісії Міністерства освіти і науки України.
Підготував 4 кандидати наук, 20 студентів-лауреатів і переможців Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів та олімпіад, стипендіатів Президента і Кабінету Міністрів України.
Ним створено наукові школи з історії і теорії національної культури та з історї слов‘янських народів, під його керівництвом студентами опубліковано близько 100 наукових праць.
Алексієвець М.М. очолює Асоціацію істориків Тернопільщини, Малу Академію (секція історії), є членом спеціалізованої вченої Ради по захисту кандидатських і докторських дисертацій в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.
“Відмінник народної освіти” (1978 р.),
нагороджений медаллю “Ветеран праці” (1986 р.),
медаллю “50 років УГВР” (1998 р.).
В 1999 р. Алексієвцю М.М. Міжнародний Біографічний Центр (Кембрідж, Англія) присвоїв звання “Міжнародна людина тисячоліття” в номінації “2000 видатних науковців ХХ століття”.
У вересні 2000 р. Указом Президента України за вагомий особистий внесок у розвиток української історичної науки, національної освіти, впровадження сучасних методів навчання і виховання молоді присвоєно Почесне звання “Заслужений працівник освіти України”.


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.29 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»